در حال بارگذاری ...
با حضور سرپرست دانشگاه در سازمان مرکزی برگزار شد:

همایش یادگیری نوین با استفاده از فناوری اطلاعات و افتتاح شبکه اجتماعی شمیم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، دکتر خنیفر سرپرست دانشگاه فرهنگیان در همایش یادگیری نوین با استفاده از  ابزارهای فناوری اطلاعات که عصر روز گذشته در سازمان مرکزی برگزار شد اظهار داشت: حافظه کودک، مکانیکی است و این نوع حافظه باعث می شود که یادگیری در او تثبیتی باشد. از سن ۱۷-۱۸ به بعد حافظه بینشی می شود. شما اگر فرد فراگیر یا یادگیر را به سمت آموزش های عملی ببرید، یادگیری او تثبیت می شود و بیشتر یاد میگیرد.

وی ضمن بیان این مطلب که در حال حاضر در عصر الکترونیکی و یا دوره آی آتی هستیم گفت:  مزایای این دوره، برخورداری از ایجاد تعامل و بالا بردن انگیزه عنوان میشود. گاهی برای تفهیم یک مطلب شفاهی، ۲۰ دقیقه زمان لازم است اما برای آموزش مبتنی بر فناوری اطلاعات ۱ دقیقه زمان لازم است. کنترل و نظارت هم در این آموزش ها راحت تر است.
دکتر خنیفر با اشاره به اینکه کشور ما نسبت به این آموزش ها عقب است و ما بعضا آی تی هراسی داریم گفت: تکنولوژی همانگونه که تهدید دارد  در آن فرصت نیز وجود دارد، باید بلد باشی که از تکنولوژی استفاده کنی.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه انشالله با وجود شما شاهد تحولات بزرگی در نظام تعلیم و تربیت باشیم، گفت: ما نیاز داریم از مرحله مصرف و حیرت به سمت مرحله بهره وری دقیق و حتی پیشرو برویم. یعنی فکر کنیم، چه کار میتوان کرد که همه مدارس و دانش آموزان ما مسلح به این دانش باشند.
وی اضافه کرد: نمیدانم این عارضه تکنولوژی است یا طبیعت تکنولوژی چرا که فرزندان ما بجای اینکه به أصل ماجرا بپردازند، مشغول حاشیه آن یعنی بازی شده اند؛ حاشیه به فرزندان ما بسیار آسیب میزند؛ انشالله درباره این موضوع هم فکر کنیم ضمن اینکه  مصرف تکنولوژی نیاز به آسیب شناسی، هدایت و گسیل  دادن به سوی مسیر و مصرف صحیح هم دارد.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه دنیا تبدیل شده به دنیای همراه و بعید میدانم سرعتی که الان دارد کم بشود و شاید صدها برابر در سالهای آینده ادامه داشته باشد، تصریح کرد: ما باید خودمان  را برای این دنیا آماده کنیم.

سخنان دکترتاجفر رییس مرکز هوشمند سازی دانشگاه، تقدیر از برگزیدگان و فعالان طرح شمیم و دو سخنرانی علمی از دیگر بخش های این مراسم بود.


نظرات کاربران