در حال بارگذاری ...
پیام حجت الاسلام عابدی به دوره توانمندسازی دانشجو معلمان و استادان دانشگاه در حوزه فیلمسازی:

تعالی و تقویت فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی یکی از مهمترین وجوه ممیزه دانشگاه فرهنگیان با سایر دانشگاهها

متن کامل پیام حجت الاسلام والمسلمین عابدی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان به دومین دوره توانمندسازی دانشجو معلمان و استادان دانشگاه فرهنگیان در حوزه فیلمسازی و فیلمنامه نویسی

بسم الله الرحمن الرحیم

بی تردید تعالی و تقویت فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه تربیت محور دانشگاه فرهنگیان یکی از مهمترین رویکردها و وجوه ممیزه این نهاد اموزشی و تربیتی با سایر دانشگاهها و مراکز آموزشی است.
خوشبختانه برای نیل به این هدف متعالی  توسعه برنامه های داوطلبانه و خود انگیخته متعددی در حوزه های مختلف قرآنی، هنری، علمی و ادبی و فناوری مورد توجه ویژه قرار گرفته،طراحی شده و بسیاری از انها در حال اجراست.
یکی از رویکردهای نوین توانمند سازی دانشجو معلمان و استادان این دانشگاه در حوزه فیلم و فیلمسازی و توسعه سواد رسانه ای است تا ان شا لله همه عوامل رسمی و غیر رسمی در دانشگاه فرهنگیان به صورتی یکپارچه و متوازن در طریق کسب شایستگیهای عام، حرفه ای و اختصاصی دانشجو معلمان گام بردارند و با مشارکت عوامل درونی و بیرونی  توسعه کاربرد بیش از پیش این فناوری را ابتدا در مراکز و پردیسهای و در نهایت در نظام آموزش و پرورش کشور رقم بزنند و در آینده ای نزدیک و نویدبخش دانش آموزان ما قادر باشند علاوه بر سواد معمول، زبان فیلم و سینما را در راستای فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی، تعمیق مهارتهای یاددهی یادگیری و  بیان اهداف رفیع و متعالی انقلاب اسلامی به کار گیرند.

بیانات و تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری برای استفاده از هنر و فناوریهای جدید به ویژه فیلم و سینما در تعلیم و تربیت و پرورش افراد شایسته ای  که از این وسیله نافذ و ماندگار در مسیر اعتلای ارزشهای انسانی بهره گیری نمایند ،مشوق و راهنمای اصلی برنامه ریزان و مجریان این امر مهم بوده است.

از اینکه دومین دوره این توانمندسازی در شهرتاریخی، فرهنگی و هنری اصفهان برگزار میشود بسار خوشحالم و از مدیریت محترم امور پردیسهای استان اصفهان، استادان و مدرسانی که از وزارت اموزش و پرورش و دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلمهای علمی و آموزشی رشد با همکاران این دانشگاه در برگزاری این دوره یاری و مشارکت کرده اند، بسیار سپاسگزارم.

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان امیدوار است نهال های نورسی که امروز با دستان دلسوزان تربیت معلم کشور در عرصه فیلم و رسانه غرس میشود به همت همکاران و استادان این دانشگاه و مراقبتهای ویژه دانشجومعلمان فرهیخته و پرتلاش در اقصی نقاط کشور، به زودی شاخسارهای پر برکت خود را بر کل نظام تعلیم و تربیت کشور بگستراند. کانونهای تولید و نقد و وتحلیل فیلم در پردسیها و مرکز دانشگاه فرهنگیان توسعه یابد و با پرورش فیلمسازانی متعهد، متخصص و علاقه مند، ثمرات و مواهب این برنامه فاخر همه تشنه کامان ارزشهای تربیتی و متعالی اسلامی و انسانی در سراسر عالم را بهره مند و متنعم سازد.
مجددا از همه همکاران خود در سازمان مرکزی و استان شهیدپرور اصفهان و اصحاب محترم رسانه ها که نسبت به پوشش خبری این رویداد فرهنگی و اجتماعی اهتمام کرده اند ودیگر دست اندرکاران این پدیده ارزشمند فرهنگی و اجتماعی و تربیتی تشکر میکنم.
توفیق روز افزون همه خدمتگزاران به نظام تربیت معلم کشور و اعتلای ایران اسلامی را از خداوند متعال مسالت دارم.


نظرات کاربران