در حال بارگذاری ...
حجت الاسلام و المسلمین عابدی دوره توان افزایی سرپرستان شبانه روزی:

سرپرستان ، پیام داران فرهنگی دانشگاه هستند

حجت الاسلام و المسلمین عابدی در سومین روز از پنجمین دوره توان افزایی سرپرستان شبانه روزی کل کشور،گفت: رسالت سرپرستان شبانه روزی رسالت فرهنگی است شاکله نگاه سرپرستان باید نگاه فرهنگی باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در جلسه پرسش و پاسخ با سرپرستان شبانه روزی ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و ولادت با سعادت امام موسی کاظم (ع) از میزبان و عوامل اجرایی دوره قدردانی کرد.

وی با اشاره بر مفاهیم واژه سرپرست، گفت: واژه سرپرست باید تلفیقی با کلمه فرهنگ باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عابدی با اشاره به سرپرستان شبانه روزی به عنوان پیام داران فرهنگی با تاکید بر مسئولیت خطیر آنان اظهار کرد: اساس کار سرپرستان، مدیریت رفتارها، احساسات، عاطفه و فضای معنوی دانشجومعلمان است

وی در ادامه با اشاره به آیه قرآنی "یا ایها المدثر قم فانذر"، به بیان فلسفه نماز و ابعاد وازه قیام در این آیه پرداخت و افزود: قیام یعنی تمام قدرت و قوا، چون انسان وقتی در حالت قیام قرار میگیرد قوی ترین حالت را دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با اشاره به قیام امام زمان(عج)، بر توان فرهنگی و نرم افزاری علاوه بر توان شمشیر و قدرت نظامی در قیام تاکید و اظهار کرد: اگر بخواهیم سرپرستان شبانه روزی موفقی داشته باشیم باید با تمام قوا قیام کنیم و لازمه آن عاری بودن از آلودگی درونی و صبر است.

وی صبر را راهبردی قرآنی دانست و خاطر نشان کرد: صبر آگاهانه از راهبردهای زندگی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی تعریف صبر به رفتاری از روی ناچاری را نادرست برشمرد و گفت: صبر توقفی است آگاهانه، امیرالمومنین علی (ع) 25 سال صبر آگاهانه کردند پس صبر یک استراتژی آگاهانه است که دین اسلام به ما توصیه کرده و عقل هم از آن پشتیبانی می کند.

 وی در ادامه اشاره به تحول فرهنگی، اجتماعی در دستورکار سال 96 این معاونت گفت: انشالله این تدابیر اندیشیده شده در فضای کلی دانشگاه برای شروع سال تحصیلی جدید ابلاغ خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین عابدی هدف از ایجاد تحول فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه را  رشد فعالیتهای دانشجو معلمان  در این زمینه، فراهم کردن بستر حرکت به سمت دانشجو محور بودن اقدامات ، انجام کار گروهی، هم فکری و افزایش حس مسئولیت پذیری عنوان کرد.

بحث و تبادل نظر و پاسخ به پرسش های سرپرستان از دیگر برنامه ها بود.


نظرات کاربران