در حال بارگذاری ...

هفدهمین جلسه هیات امنا دانشگاه فرهنگیان برگزار شد

هفدهمین نشست هیأت امناء دانشگاه با ریاست دکتر احمدی دانش آشتیانی و با حضور آقایان دکتر حداد عادل، دکتر مخبر دزفولی، حجت الاسلام و المسلمین محمدیان، حجت الاسلام و المسلمین دکتر پارسانیا، حجت الاسلام و المسلمین مهاجری، دکتر نوید ادهم، چهاربند، دکتر رضایی و دکترمهرمحمدی دبیر هیأت امناء و جمعی از مدیران و معاونان دانشگاه تشکیل شد.

پیش از ورود اعضا به دستور اصلی جلسه، نکاتی توسط اعضا در خصوص برنامه های آموزشی دومین گروه از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش(مهارت آموزی) و ازجمله کاهش زمان اجرای دوره بیان شد.

در این راستا دکتر مهرمحمدی و  چهاربند، ضرورت و تنگناهای آموزش و پرورش و بازنشستگی تعداد قابل توجهی از معلمان در هرسال و ناکافی بودن ظرفیت ها و امکانات دانشگاه فرهنگیان برای تأمین این نیاز از یکسو و عدم جذب دانشجو به میزان مورد نیاز کنونی در چهار یا پنج سال گذشته که بعد از طی دوره چهارساله بتوانند به عنوان معلم در سال 1396 در کلاس حضور یابند را به عنوان مهم ترین دلایل این اقدام برشمردند.

دکتر مهرمحمدی در این خصوص تأکید داشت: پذیرش و تربیت به شکل یک ساله (مهارت آموزی) ازنظر کسب مهارت و شایستگی های معلمی چندان مورد تأیید دانشگاه نبوده و نیست  و دانشگاه در سال جاری  بنا بر ضرورت برگزاری این دوره را در برنامه های خود قرار داده است و البته دوره مطلوب را دوره منتهی به کسب مدرک کارشناسی ارشد می داند.

در ادامه با تصویب اعضای هیأت امناء مقرر شد، ظرفیت ها و امکانات دانشگاه و نیاز هرساله آموزش و پرورش مجدداً در جلسه فوق العاده هیأت امناء ترجیحاً با حضور ریاست محترم جمهور مورد بررسی قرار گیرد و بر اساس مصوبات و جمع بندی جلسه راهکارهای مناسب احصاء و از طریق مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی یا هیأت دولت پیگیری لازم برای اجرایی نمودن آنها صورت پذیرد.

همچنین اعضای هیات امنا نگرانی جدی خود نسبت به طرح های جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش که بعضاً در مجلس شورای اسلامی به تصویب می رسد را ابراز نموده و تاکید کردند جذب نیروی انسانی جز از طریق تایید صلاحیت حرفه ای توسط دانشگاه فرهنگیان نباید اتفاق بیفتد.

دستور دیگر جلسه پیشنهاد دریافت اینترنت یکپارچه از شرکت «های وب» در قبال اجاره زمین بود که مورد تأیید اعضا قرار نگرفت.

آخرین دستور کار بررسی شده نیز اصلاح ساختار استقرار گروه های آموزشی بود که مقرر شد بر اساس آیین نامه جامع مدیریت دانشگاه ها مجدداً در کمیسیون دائمی هیأت امناء بررسی  و در جلسات بعدی هیأت امناء مجدداً ارائه شود.


نظرات کاربران