در حال بارگذاری ...
حجت الاسلام و المسلمین دادگر در مراسم افتتاحیه دفتر بسیج کارکنان دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد:

ریشه و اساس بسیج درحرکت مومنانه برمبنای باور، ایمان و عقاید روشن است

در مراسم افتتاحیه دفتر بسیج کارکنان دانشگاه فرهنگیان و نخستین جلسه این مجموعه که یکشنبه 25 تیر 96 در سازمان مرکزی دانشگاه با حضور دکتر مهر محمدی سرپرست و برخی مسئولان دانشگاه فرهنگیان، دکتر هژبری مشاور وزیر آموزش و پرورش و رئیس بسیج فرهنگیان کشور و هیات همراه برگزار شد؛ حجت الاسلام و المسلمین دادگر مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن ابراز خرسندی از اقدام مناسب دانشگاه فرهنگیان و وزارت آموزش و پرورش در تشکیل بسیج کارکنان ابراز امیدواری کرد: خداوند توفیق خدمت و برکات در این عرصه انقلابی را بیشتر کند.

وی با اشاره به آیه شریفه ی سوره ابراهیم " أَلَمْ تَرَ کَیْفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا کَلِمَةً طَیِّبَةً کَشَجَرَةٍ طَیِّبَةٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ..."؛ بسیج را مصداقی از شجره طیبه برشمرد و گفت: ریشه و اصل در بسیج نیت مومنانه و حرکت آن برمبنای باور، ایمان و عقاید روشن و فضائل است، همین ریشه های این چنینی است که این شجره طیبه را رشد و توسعه داده و به آن روح می بخشد.

حجت الاسلام و المسلمین دادگر در ادامه ابراز امیدواری کرد: بسیج کارکنان دانشگاه به معنای حقیقی آن بتواند در پرتو این نگاه و باور به شجره طیبه بودن، برکات و توفیقات فراوانی در دانشگاه و عرصه تعلیم و تربیت و تربیت معلم داشته باشد.

وی بسیج را پس از هیات های مذهبی که از تنوع گسترده ای برخوردار است، مجموعه ای متشکل از افراد مومن ،با دغدغه و بسیار تاثیرگذار، گسترده و فراگیر دانست که بدیلی برای آن نمی توانیم پیدا کنیم.

همچنین مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اشاره به توسعه کمی و کیفی و تشکیلاتی ، این مجموعه ارزشمند را رو به رشد و کمال دانست و بر حضور چشمگیر و تاثیرگذار آن در عرصه های مختلف تاکید کرد و آن را حاصل نگاه عمیق این شجره طیبه به ترویج اسلام ناب و انقلابی به عنوان هدف اصلی برشمرد.

وی با بیان اینکه امروزه در تمامی دستگاه ها و مجموعه ها برای رسیدن به انسجامِ به تفکر و فرهنگ بسیجی نیاز داریم، خاطر نشان کرد: بسیج یکی از ظرفیت ها و عوامل اقتدار نظام اسلامی است که با تبیین مبانی و معارف انقلاب، اندیشه های امام (ره) و رهبر معظم انقلاب؛ با ایمان و تلاش خالصانه، جهاد، استقامت و حرکت های هوشمندانه در شناخت آگاهانه عصر حاضر، حضور موثر خود را در صحنه های مختلف تداوم می بخشد.

حجت الاسلام و المسلمین دادگر، ایثار، ازخودگذشتگی، تعبد و ولایت مداری را از شاخص های اصیل فرهنگ بسیج برشمرد و گفت: بسیج با این ویژگی ها شناخته می شود و اگر این صفات از آن گرفته شود دیگر نمی توان نام بسیج را بر آن نهاد.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد: این مجموعه ارزشمند که در آغاز فعالیت رسمی خود است بتواند نسبت به ارتقاء و توسعه آگاهی های معرفتی، انقلابی، بصیرتی و تشکیلاتی کارکنان دانشگاه گام های موثری در ترویج اسلام ناب، تبیین مهارت های مورد نیاز  و دستاوردهای انقلاب و دفاع از آن در عرصه های مورد نیازگام های موثری بردارد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اشاره به تهدیدهای نرم حال حاضر دشمنان اسلام و انقلاب تصریح کرد: ما امروز حتی با کسانی روبرو هستیم که ضمن عقب نشینی و تنزل در بسیاری از اندیشه های خود علی الظاهر با اینکه حکومت اسلامی و حضور فقیه در راس حکومت مشکلی ندارند ،اما در فکر خود دنبال حکومتی هستند که علی الظاهر اسلامی ولی خنثی و  دارای اسلام آمریکایی باشد و نیز فقیهی که توصیه و ارشاد نماید و کاری به عمل در صحنه آرمان ها و ارزش ها نداشته باشد و نظاره گر و ارشاد کننده صرف باشد و این آن نسخه و فکری است که برای این مملکت در آمال خود می پرورانندکه البته زهی خیال باطل .


وی در ادامه افزود: بسیج عمومی و مردمی با تاسی به اهداف متعالی خود، در دوران ها و میادین مختلف (ازجمله دفاع مقدس، سازندگی و در مسائلی که مورد توجه نظام بوده) خدمت به مردم و در مقابله با تهدیدات دشمنان، آنان را مایوس و وادار به عقب نشینی کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین دادگر در پایان بر لزوم توجه و معرفی الگوهای بسیجی اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه الگو های مناسب و قابل عرضه ای در این خصوص در دانشگاه  وجود دارد و با ارائه معیار و شاخصه های این چنینی می توان زمینه رسیدن به کمال ویژگی ها را بوجود آورد تا بیش از پیش این مجموعه ارزشمند موثر  باشد و شاهد برکات و توفیقات  خوبی در حوزه بسیج کارکنان نیز باشیم.


نظرات کاربران