در حال بارگذاری ...
دکتر مهرمحمدی در مراسم افتتاحیه دفتر بسیج کارکنان دانشگاه:

بسیج روح انقلاب و نظام است

در مراسم آغار بکار بسیج کارکنان دانشگاه فرهنگیان که یکشنبه 25 تیر 96 در سازمان مرکزی دانشگاه با حضور مسئولان دانشگاه فرهنگیان، دکتر هژبری مشاور وزیر آموزش و پرورش و رئیس بسیج فرهنگیان کشور برگزار شد؛ دکتر مهرمحمدی سرپرست دانشگاه گشایش این دفتر  را حرکتی برای پیگیری ماموریت و اهداف بسیج در دانشگاه دانست و ابراز امیدواری کرد: در ادامه این مسیر بتوانیم گام های موثری در دانشگاه فرهنگیان در این عرصه برداریم.

 

وی بسیج را یادآور و نماد خصوصیات و ویژگی های ارزشمند و دوست داشتنی برشمرد و اظهار کرد: گذشت، ایثار، شهامت، خلوص و ولایتمداری از جمله صفاتی که هر بسیجی باید به آن شهرت داشته باشند .

سرپرست دانشگاه فرهنگیان واجد صفات شایسته بودن را ملازم با بسیجی بودن عنوان و تصریح کرد: همه صفات انسانی در قاموس انقلاب اسلامی در بسیج و بسیجی نام برده شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه ای کاش بسیج را صرفا در قالب یک تشکل معرفی نکنیم تا فردی خود را متعلق به این مجموعه بداند و فردی نداند، افزود: بسیج روح انقلاب و نظام است و آن چیزی است که به زیستن ذیل نظام جمهوری اسلامی معنا می دهد.

دکتر مهرمحمدی با اشاره به برخی اقتضائات و ضروریاتی که ایجاب می کند بسیج در قالب تشکل مطرح شود، گفت: نباید فراموش کنیم که اصالت با شکل نیست بلکه با صفات و ویژگی هایی است که نام بسیج را تداعی می کند.

وی در ادامه اضافه کرد: هرچه از صفت بسیجی بودن فاصله بگیریم از استعداد محقق کردن اهداف و آرمان های انقلاب فاصله گرفتیم و هرچه در ظرفیت فردی و جمعی این چارچوب باقی بمانیم در مسیر انقلاب و در راه تحقق اهداف گام برداشتیم.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه خدا توفیق دهد تا رفتار و کنشمان با بسیجی بودن تبلور یابد، ابراز امیدواری کرد:  با تشکیل این جلسه، این مجموعه به لحاظ سازمانی و تشکلی کاملتر شده و با تحرکات خود در حوزه کارکنان تاثیر مثبت و هم افزایی را به همراه داشته و موجب توسعه و تعالی فعالیت بسیج اساتید و دانشجو معلمان باشد.

 

 


نظرات کاربران