در حال بارگذاری ...
دکترساکی عنوان کرد :

برنامه ویژه معاونت پژوهشی برای تولید و تامین دانش آموزش محتوا (pck)

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در گفتگو با روابط عمومی با اشاره به اهمیت دانشِ آموزش محتوا به عنوان مهم ترین دانش، برای معلمان و امر تدریس، گفت: دانشی که بواسطه پیوند هنرمندانه بین دانش آموزشی – تربیتی، دانش موضوعی و دانش فناوری پدید می آید، بواسطه دستیابی معلمان به این دانش است که فعالیت اثربخش تدریس (انتقال محتوا به دانش آموزان) را ممکن می سازد. 

دکتر ساکی موجودی کنونی دانش آموزش محتوا در قالب منابع و محتوا درکشور را بسیار اندک ارزیابی و اظهار کرد: نتیجه این موضوع، افزایش افت تحصیلی در مدارس و همچنین دانشگاه هاست.

وی در ادامه افزود: دانشگاه فرهنگیان بعنوان بزرگترین دانشگاه مرتبط با موضوع آموزش، باید در این خصوص با توجه به رسالت خود پیشتاز  باشد. 

دکتر ساکی ضمن اشاره بر تغییرات اساسی در برنامه های درسی دانشگاه و فقدان منابع متناسب با سرفصل های جدید در عرصه آموزش محتوا، بر لزوم برنامه ریزی همه جانبه و چند محوری برای افزایش سرعت در پاسخگویی به این نیازها تاکید کرد. 

 معاون پژوهش و فناوری؛ راه اندازی مجلات علمی – تخصصی در همه عناوین رشته های دایر دانشگاه، برگزاری همایش های آموزش در همه رشته های تخصصی دانشگاه، برگزاری جشنواره تجربیات اموزشی - تربیتی در همه رشته های تحصیلی، تدوین مجموعه مقالات مرتبط با آموزش رشته های تخصصی، ترجمه منابع علمی مرتبط، حمایت از رساله و پایان نامه های مرتبط، اجرای طرح توسعه حرفه ای استادان دانشگاه با تکیه بر تولید دانشِ آموزش محتوا، حمایت از همایش ها و دیگر فعالیت های مرتبط در سایر دانشگاه ها، تلخیص و معرفی کتاب های مرتبط، حمایت از ایده های مرتبط برای طرح کرسی ها و نشست های علمی – تخصصی و حمایت از پژوهش های مرتبط با موضوع آموزش محتوا را از اهم فعالیت های در برنامه ی ویژه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه برشمرد.

دکتر ساکی در پایان ضمن دعوت از همه علاقه مندان برای همکاری در این زمینه ابراز امیدواری کرد: استادان دانشگاه فرهنگیان در این برنامه پیشقدم باشند و با توجه به انتشار مجلات و اجرای همایش ها و جشنواره ها در پردیس های برخواردار از رشته های تخصصی گروه های آموزشی، همکاری لازم را بعمل آورند.

 


نظرات کاربران