در حال بارگذاری ...
دکتر مهرمحمدی در دیدار با کارکنان حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه:

اعتبار دانشگاه در گرو توسعه فعالیت های پژوهشی است

همکاران معاونت پژوهش و فناوری در راستای ارائه گزارش و روند اجرای برنامه ها و فعالیت های هفته پژوهش با سرپرست دانشگاه فرهنگیان روز سیزدهم آذر ماه 1395 دیدار کردند.

 در این جلسه دکتر مهرمحمدی ضمن تشکر از دکتر ساکی و همکاران معاونت پژوهش و فناوری  بیان کرد : هفته پژوهش یک نشانه است که راه گم نشود وگرنه اتفاق حقیقی، اتفاق دیگری است که در پیش و پس هفته پژوهش باید بیافتد، کار و شکل گیری آن پویایی و نشاط و تحرک پژوهشی در دانشگاه،که امیدواریم انشاءالله سال به سال و گام به گام  به این هدف نزدیک تر شویم .

وی در ادامه افزود : دانشگاه فرهنگیان به اعتبار اعتلای فعالیت های پژوهشی،کنش های پژوهشی و توسعه فعالیت های پژوهشی ، حیثیت دانشگاهی و آکادمیک خودش را پیدا می­کند.  این چیز کمی نیست، انتظار بزرگ و مهمی است، حیثیت دانشگاهی پیدا کردن دانشگاه متولی تربیت معلم و حیثیت آکادمیک پیدا کردن دانشگاه فرهنگیان بیش از هر چیز در گرو توسعه فعالیت های پژوهشی است که البته اتفاق بزرگی است. باید برای آن سرمایه گذاری کرد مانند هر هدف دیگر در زندگی، از آن جهت این هدف ، هدف بلندی است که فاصله ما تا آن نقطه زیاد است.

وی با تاکید بر اینکه بارها این تحلیل را از من و دیگران شنیده­اید که تربیت معلم در ایران هیچ وقت کارکرد پژوهشی جدی نداشته است. بنابراین اگر بدنبال احیای کارکرد پژوهشی در تربیت معلم هستیم، باید بدانیم که این هدف، هدف بزرگ و بلندی است. فاصله ما تا نقطه احیای کارکرد پژوهشی واقعا قابل توجه بوده ولی هدف، هدف مقدسی است و توجه داشته باشیم که این اتفاق بزرگ در یک دانشگاه عادی مد نظر نیست، بلکه در یک دانشگاه "فوق العاده"، دانشگاهی که ماموریت تربیت معلم را بر عهده دارد، قرار است این چنین تحولی رخ دهد.

سرپرست دانشگاه خاطر نشان کرد: این اتفاق بزرگ و مهمی است. اگر ما در دانشگاه فرهنگیان به این درجه برسیم، پشتوانه ای پیدا می­کنیم که پشتوانه دانشی تربیت معلم کشور است و می­تواند تمام آن کیفیت هایی که ما در تربیت معلم به دنبال آن هستیم را ضمانت کند .

دکتر مهرمحمدی ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینکه حوزه معاونت پژوهشی از معاونت های دیگر از حیث توانمندی ها و ظرفیت های کاری، خلاقیت و نوآوری جلوتر باشد افزود: این چیزی است که به نظرم حتما شما هم مد نظر دارید، ما هر گامی که برمی­داریم تجربه ای کسب می­کنیم و یک ظرفیت تازه در ما ایجاد می­شود.که به برکت آن ظرفیت می­توانیم جهش های بیشتری داشته باشیم و گام های بعدی را بلندتر و محکتر برداریم. بدون شک مسیر حرکت پژوهش، مسیر تکاملی است، انتظار این است که ان شاءالله در دانشگاه فرهنگیان مسیر رشد، کمال و بالندگی را از حیث توانمندی هایی در این حوزه شاهد باشیم.

سرپرست دانشگاه با اشاره به اینکه نشانه های این مسیر ابتکار عمل بیشتر، نوآوری بیشتر، تازه تر و جدیدتر، ایده های بکر و نو با اشکالات کمتر است گفت: الحمدالله امسال در کنار فعالیت های ملی که عمدتا توسط همکاران ستاد ساماندهی شد، فعالیت های استانی خوبی هم شکل گرفته و اجرا شده است که موجب خوشحالی و امیدواری است . چنین موفقیتی نشان دهنده این است که بدنه صف هم با مجموعه ستاد ، هماهنگ و هم جهت هستند و کارهایشان با یک نوع هم افزایی همراه است.

همچنین در این جلسه دکتر ساکی با ارایه گزارشی از فعالیت های هفته پژوهش در دانشگاه عنوان کرد: در هفته پژوهش دانشگاه تبدیل به یک کارگاه بزرگ پژوهشی شده بود و نشاط پژوهشی در همه جای دانشگاه قابل رویت بود . معاون پژوهش و فناوری افزود : از همه افرادی که در ایجاد این فضا با طراحی و اجرای برنامه هایی متنوع در سطح ملی واستانها کمک نموده اند صمیمانه تشکر و قدردانی کرد و اجرای موثر برنامه ها را مرهون کار تیمی و تلاش صادقانه مجموعه ای از همکاران و بخش های مختلف در دانشگاه ذکر نمود. 

 


نظرات کاربران