در حال بارگذاری ...
آیت الله ناصری در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی نوآوری های علمی و پژوهشی:

دانشگاه فرهنگیان در مورد تناسب محتوای کتب درسی با نیازهای دانش آموزان پژوهش کند

امام جمعه یزد از مسئولان دانشگاه فرهنگیان خواست تا در مورد تناسب محتوای کتب درسی و نیازهای دانش آموزان پژوهش کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان آیت الله محمدرضا ناصری صبح شنبه در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی نوآوری های علمی و پژوهشی دانشجومعلمان در دانشگاه فرهنگیان یزد با اشاره به اینکه تفکر و تعقل در قرآن مجید و در احکام دین مبین اسلام مورد تاکید قرار گرفته است، اظهار داشت: جوانان، نوجوان و دانش آموزان ما باید انسان های متفکر و دارای قدرت تعقل تربیت شوند که بخشی از این تربیت بر عهده معلمان و مربیان است.

وی با بیان اینکه جامعه امروز ما از کمبود تعقل و تفکر رنج می برد، عنوان کرد: مدارس باید تلاش کنند تا این دو مقوله مهم را به دانش آموزان و به تبع آن به جامعه تزریق کنند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: دانش آموزان باید قدرت تشخیص بین حق و باطل را داشته باشند تا بتوانند با قدرت تحلیل مسائل در برابر فضاهای مسمومی که در آن قرار می گیرند، مقاومت کنند.

آیت الله ناصری تصریح کرد: معلمان و دانشجومعلمان امروز باید در پژوهش های خود، تقویت قدرت تفکر و تعقل در میان دانش آموزان را سرلوحه کار خود قرار دهند و روی این موضوع تمرکز داشته باشند.

وی همچنین اظهار داشت: مسئله دیگری که لازم است معلمان به آن توجه کنند، الزام دانش آموزان به تعیین هدف در زندگی است زیرا گمشده انسانیت در دنیای امروز، هدف است و اگر انسان از ابتدا بداند با چه هدفی خلق شده، به همان سمت و سو می رود.

امام جمعه یزد همچنین با تاکید بر اینکه محتوای کتب درسی متناسب با نیازهای دانش آموزان نیست، تصریح کرد: دروسی که در مدارس ارائه می شود، جامع نیست و دانش آموزان مسائل تربیتی، مهارتی و اجتماعی را فرا نمی گیرند.

وی از دانشگاه فرهنگیان خواست تا در مورد محتوای کتب درسی و نیازهای دانش آموزان پژوهش و تلاش کنند تا محتوای این کتب متناسب با نیازهای دانش آموزان در برهه های مختلف زندگی باشد.

در دومین روز از نخستین جشنواره ملی نوآوری های علمی و پژوهشی دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان که به میزبانی دانشگاه فرهنگیان یزد برگزار شد، سرپرست دانشگاه فرهنگیان و معاون پژوهشی دانشگاه، امام جمعه، استاندار، معاون فرماندار، مدیرکل حوزه استاندار، مدیرعامل شرکت مخابرات و مسئولان آموزش و پرورش استان یزد و جمعی از دانشجو معلمان و کارشناسان پژوهشی دانشگاه فرهنگیان  از سراسر کشور حضور یافتند.


نظرات کاربران