در حال بارگذاری ...
سرپرست مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان یزد:

دانشگاه فرهنگیان متولی تربیت معلمان فکور و فرهیخته

 سرپرست مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان یزد گفت: دانشگاه فرهنگیان در راستای تربیت معلمانی فکور و فرهیخته و آراسته به فضائل اخلاقی و دینی تلاش می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان فضل الله رضایی صبح شنبه در دومین روز از نخستین جشنواره ملی نوآوری های علمی و پژوهشی دانشجومعلمان که به میزبانی دانشگاه فرهنگیان یزد برگزار شد، اظهار داشت: اعتقاد و باور قلبی همه افرادی که در دانشگاه فرهنگیان خدمت می کنند، این است که به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کنند و آن وظیفه تربیت معلمانی آراسته به فضائل اخلاقی، دینی، ملی و انقلابی است.

وی تاکید کرد: معلمان این دانشگاه باید به نوعی تربیت شوند که دارای منش، بینش و شخصیت معلمی باشند تا در کنار آموزشگری، پژوهشگران خوبی نیز باشند و با تولید علم نافع در مدارس بتوانند به رفع مشکلات جامعه کمک کنند.

رضایی عنوان کرد: دانشگاه فرهنگیان به دنبال تربیت معلمان حرفه ای، فکور و خلاق است زیرا معتقدیم علم به تنهایی مشکل ما را حل نخواهد کرد و باید معلمانی تربیت شوند که نسل آینده را نسل دارای علم و اخلاق بار بیاورند.

وی، دانشگاه فرهنگیان را به همین دلیل دانشگاهی استراتژیک و مقدس خواند و افزود: دانشگاه فرهنگیان تنها دانشگاهی است که رئیس هیئت امنای آن رئیس جمهور است و دستاورد همه فعالیت هایی که در این دانشگاه انجام می شود، تربیت معلمانی دارای همه ابعاد علمی، اخلاقی و دینی است.


نظرات کاربران