در حال بارگذاری ...
معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد:

ابلاغ شیوه نامه اجرایی دانش آموختگی برای دانشجو معلمان

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان از ابلاغ شیوه نامه اجرایی برای جشن دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

عباس قنبری معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در گفت وگو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش باشگاه خبرنگاران جوان ، درخصوص جزئیات شیوه نامه اجرایی جشن دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان گفت: امسال اولین دوره از دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل می َشوند که برای گردهمایی و برگزاری جشن دانش آموختگی برنامه هایی در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در این راستا شیوه نامه ای با مشارکت شورای دانشگاه،هیات رئیسه و شورای تخصصی دانشجویی مورد بررسی، پردازش و ویرایش قرارگرفت که در نهایت با تایید سرپرست دانشگاه روند اجرای آن قطعی شد.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه پیش از این شیوه نامه ای با این موضوع تدوین نشده بود گفت: به تمامی پردیس های دانشگاه فرهنگیان این شیوه نامه ابلاغ شده و بنا براین است تا با رعایت هویت دانشگاهی، فرهنگی واجتماعی مراسمی شایسته دانشجو معلمان با عنوان مراسم فارغ التحصیلی برگزار شود.

قنبری با اشاره به اینکه فرآیند ابلاغ شیوه نامه از مرداد ماه آغاز شده عنوان کرد: شیوه نامه پردازش شده در سطوح ملی مورد توجه قرار می گیرد و دراستان ها با همکاری نیروهای برون استانی نظیر استاندار، روسای دانشگاه و مسئولان محلی اجرا می شود.

وی از دانش آموختگی نمادین 1700 دانشجومعلم ورودی 91 در اردیبهشت 95 خبرداد و اظهار کرد: این مراسم در محضر مقام معظم رهبری انجام شد که تجربه ای بسیار مثبت برای دانشگاه فرهنگیان ودانشجو معلمان به شمار می آید لذا این تجربه باعث شد تا جشن دانش آموختگی به شیوه ای مدون در دستور کار دانشگاه قرار بگیرد.

 معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: روز خاصی برای جشن دانش آموختگی در نظر گرفته نشده اما با توجه به اینکه دانشجو معلمان از مهر 95 بایستی به حرفه معلمی مشغول شوند دربازه زمانی مرداد وشهریور این برنامه اجرا می شود.

قنبری افزود: براساس این آیین نامه در مراسم دانش آموختگی از فرهیختگان ودانشجویان برتر تجلیل می شود همچنین حضورهم سالان و خانواده دانشجویان در این مراسم موجب ایجاد انگیزه و علاقه مندی دانشجویان به فرآیند تحصیل در مقاطع بالاتر می شود.

 


نظرات کاربران