در حال بارگذاری ...
دکتر مهرمحمدی در مراسم روز دانشجوی دانشگاه فرهنگیان ایلام:

در نهاد دانشگاه، همه ی روزها باید روز دانشجو و ادای احترام به دانشجو باشد

مراسم روز دانشجو در سالن امور تربیتی اداره کل آموزش و پرورش با حضور دکتر مهرمحمدی، اساتید، کارکنان و دانشجو معلمان پردیس­های استان برگزار شد.

در این مراسم دکتر مهرمحمدی ضمن اشاره به اهمیت روز دانشجو این روز  را ناظر به یک مناسبت تاریخی ضد سلطه و استکبارستیز برشمرد.

 وی روز دانشجو را روز دانشگاه دانست و افزود:  در نهاد دانشگاه، همه ی روزها باید روز دانشجو و ادای احترام به دانشجو باشد و در تمامی فعالیت های دانشگاه، دانشجو باید مدار و محور قرار گیرد به نحوی که نتیجه فعالیت ها اوج گرفتن دانشجویان در زمینه های علمی، فرهنگی، پژوهشی و معنوی باشد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در ادامه با تشریح بخشی از سند تحول بنیادین دانشگاه، ضمن توجه دادن دانشجویان به تلاش و مجاهدت مستمر علمی و نقش آفرینی در ساحت سیاسی و کنشگری متعادلانه و خردمندانه سیاسی خاطرنشان کرد: از مطالبات مقام معظم رهبری از دانشجو و دانشگاه این است که دانشجو نباید منفعل سیاسی باشد.

وی برپایی کرسی ها و نشست های آزاد اندیشی را محور تحقق این مطالبه معرفی دانست.

دکتر مهرمحمدی همچنین از عنایات و توجهات ریاست محترم جمهور به ایجاد و بسط شور و نشاط علمی و سیاسی در میان دانشجویان اشاره کرد و اظهار نمود: شرط تربیت دانشجومعلم در طراز نظام جمهوری اسلامی، حضور با نشاط و توأم با معنویت آنان در تمامی ساحت هایی است که منجر به تربیت شهروند مؤمن می شود.

 در ادامه این جلسه، نشست پرسش و پاسخی برگزار شد که طی آن سرپرست دانشگاه به پرسش های مطرح شده توسط دانشجویان پاسخ داد.

خیر مقدم دکتر شیری سرپرست مدیریت پردیس­های استان و سخنان نماینده شورای صنفی دانشجویان از دیگر بخش های این مراسم بود.

دکترمهرمحمدی در ادامه سفر خود به ایلام  با حضور در پردیس امام جعفر صادق(ع)، از بخش های مختلف این پردیس بازدید کرده و از تلاش های صورت گرفته و همراهی های متعهدانه بیرانوند مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام  و دکتر شیری مدیر امور پردیس های استان تقدیر کرد.

 وی در پایان سفر خود به ایلام، این سفر را سفری به یاد ماندنی توصیف کرده و از مجموعه تلاش های به عمل آمده در استان ابراز رضایت و مسرت نمود و اعلام کرد: امیدواریم آنچه برای ایلام حق است و شایسته است، انجام دهیم.


نظرات کاربران