در حال بارگذاری ...

نخستین نشست مجمع عمومی دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان کشور در مشهد مقدس در حال برگزاری است

نخستین نشست مجمع عمومی کانون دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان کشور به میزیانی خراسان رضوی در حال برگزار است.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان استان خراسان رضوی نخستین نشست مجمع عمومی کانون دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان کشور به میزبانی دانشگاه فرهنگیان  از ۲۱ تیر ماه آغاز شد.
این نشست با حضور دکتر معصومه علی نژاد، معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور و شرکت ۴۰۰ نفر از دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان کشور همراه است.

 خدابنده: دانشگاه فرهنگیان مرجع اصلی تامین نیروی توانمند در آموزش و پرورش

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی،  قاسمعلی خدابنده ظهر امروز در نخستین نشست انجمن دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان کشور که در مشهد برگزار شد اظهار داشت: آموزش و پرورش به عنوان پهن پیکرترین دستگاه کشور وظایف متعددی دارد که تربیت نیروی انسانی جزو اصلی ترین ارکان آن است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان این که نیروی انسانی در آموزش و پرورش اصلی ترین شاخص در تحقق اهداف این سازمان است ادامه داد: علاوه بر نیروی انسانی که اصلی ترین فاکتور است تجهیزات، فضا و محتوا نیز از دیگر شاخص ها قمداد می شود.
خدابنده گفت: در حال حاضر نیروی انسانی توانمند و کارآمد مورد نیاز آموزش و پرورش است که انجام این مهم تنها از دانشگاه فرهنگیان انتظار می رود و بر اساس نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی، آموزش و پرورش نیاز نیروی انسانی خود را باید از طریق دانشگاه فرهنگیان تامین کند.
وی خاطرنشان کرد: دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان با حضور در این انجمن می توانند فعالیت های اجتماعی خود را که ملزوم کار معلمی است افزایش دهند.
خدابنده با اشاره به اهمیت برگزاری نشست های سالانه و ماهانه در انجمن دانش آموختگان ادامه داد: یکی از ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین، تربیت اجتماعی سیاسی دانش آموزان است و معلمان با حضور در این انجمن علاوه بر این که نسبت به موضوعات اجتماعی و سیاسی آگاهی می یابند می توانند نسبت به تحقق این ساحت تربیتی بهتر و بیشتر اقدام کنند.

 

وی تاکید کرد: ۲۱ ماده اساسنامه فوق شامل تعاریف، محل انجمن، مدت فعالیت، اهداف و وظایف انجمن، شرایط عضویت، ارکان انجمن، مجمع عمومی متشکل از کلیه اعضای انجمن، وظایف مجمع عمومی، هیات اجرایی، وظایف هیات اجرایی، دبیرانجمن، شرح وظایف انجمن، امور مالی، بازرسان انجمن، وظایف بازرسان، کمیته های تخصصی، خزانه دار، منابع مالی، انحلال انجمن و نظارت بر عملکرد و رسیدگی به تخلفات انجمن است.

آقاخانی افزود: دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از 23 تیرماه به سایت دانشگاه فرهنگیان و معاونت دانشجویی  مراجعه نمایند.

 

نیری: حفظ و حراست از هویت دانشگاه فرهنگیان اصلی ترین وظیفه انجمن دانش آموختگان است

 دکتر رمضان نیری در نخستین نشست مجمع عمومی انجمن دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان در استان مشهد اظهار داشت:  این مجمع با هدف استفاده از تجربیات، نظرات و پیشنهادات دانشجومعلمانی که پس از تحصیل به امر معلمی مشغول شده اند، بنا شد. سرپرست پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی با بیان این که به واسطه فعالیت دانشگاه فرهنگیان بهترین نیروی انسانی وارد آموزش و پرورش می شوند ادامه داد: هرچند تعداد دانشجوهای نو معلم اندک است اما بسیار موثر هستند.

نیری با بیان این که اهداف مشخصی در اساسنامه انجمن دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان بیان شده است گفت: اصلی ترین وظیفه دانش آموختگان در این مجمع حفظ و حراست و پاسداری از هویت دانشگاه فرهنگیان است.

وی عنوان کرد: دو نگاه متفاوت در تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش وجود دارد که نخستین آن استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاه های عالی کشور و دومین  تربیت صرفا دانشجویان برای کلاس درس و بهره مندی از آنها در آموزش و پرورش است.

نیری با اعلام این که معلمی حرفه ای یاورانه است بیان کرد: حرفه های یاورانه تاریخ انقضا ندارند و جاودانه هستند.

وی خاطر نشان کرد: دانش آموختگان در این مجمع باید نسبت به خودآموزی، هم آموزی و بهره گیری از ظرفیت های موجود اقدام کنند.

 

همچنین مریم خدادادیان  از دانش آموختگان دانشگاه و مسئول پیگیری برگزاری مجمع بیان داشت: خوشبختانه در طول این مدت چهره های علمی، فرهنگی، هنری، سیاسی، اقتصادی، کارآفرین و ... زیادی را شناسایی کرده و با آنها مذاکره های فراوانی در خصوص حضور در مجمع عمومی دانش آموختگان انجام شد.

وی ادامه داد: این انجمن به مرور با تشکیل هیات موسس پس از تشکیل جلسات متعدد و تهیه اساسنامه، فعالیت خود را با حمایت های مسؤولان دانشگاه آغاز کرد و طی چند نشست اولیه از ایده ها و نظرات دیگر فارغ التحصیلان بهره مند شد.

شایان ذکر است نشست مجمع عمومی دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان در سه روز کاری تا ۲۲ تیر ماه و با هدف معرفی و انتخابات ارکان اجرایی انجمن دانش آموختگان فرهنگیان ادامه خواهد یافت.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از این نشست و اخبار تکمیلی به سایت معاونت دانشجویی مراجعه فرمایید.


نظرات کاربران