در حال بارگذاری ...
دکتر علی نژاد در اولین نشست مجمع عمومی دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد:

شکل گیری انجمن دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان یک سنت نیکو و خیر ماندگار است

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی دانشگاه فرهنگیان، صبح امروز در نخستین نشست مجمع عمومی انجمن دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان مشهد، دکتر علی نژاد معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان ضمن ابراز خرسندی از تاسیس انجمن دانش آموختگان دانشگاه، تصریح کرد: در سال ۹۶ با حمایت هیئت رئیسه، همکاران اداره کل امور دانشجویی و همکاران محترم در سایر معاونت ها توانستیم مجوز فعالیت انجمن و هیئت موسس را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت کنیم. این رویداد بزرگی بود که دانشگاه فرهنگیان همگام با دانشگاه های معتبر کشور در جهت شکل گیری و راه اندازی انجمن با هدف جذب افراد دانش آموخته و مستعد و ایجاد هماهنگی در برنامه های مختلف و به منظور استمرار ارتباط دانشگاه فرهنگیان و دانش آموختگان و بهره مندی هرچه بیشتر از مشارکت دانش آموختگان دانشگاه در فعالیت های پس از تحصیل به تشکیل انجمن برای نخستین بار اقدام کند.

وی تاکید کرد:  با توجه به جلسات متعددی که در معاونت دانشجویی برگزار شد اساسنامه این انجمن را در ۲۱ ماده و چهار تبصره تدوین کردیم.

معاون دانشجویی دانشگاه با بیان اینکه با تشکیل سایت انجمن، شرایط عضویت و شیوه اطلاع رسانی اعلام شده است،  تصریح کرد: انجمن مذکور به عنوان پل ارتباطی بین دانش آموختگان و دانشگاه سعی دارد گامی هرچند کوچک در راه رشد و اعتلای فرهنگی و علمی جامعه بردارد و این مهم میسر نمی شود، مگر با برقراری ارتباط بیشتر با دانش آموختگان و استفاده از تجربیات علمی و اجتماعی این افراد. پیوستن این افراد به این جمع، ما را در نیل به اهداف انجمن یاری می رساند.

دکتر علی نژاد افزود: دانش آموختگان این دانشگاه از جمله نیروهای شایسته کشور در زمینه های مختلف بوده و هر یک پس از فراغت از تحصیل در گوشه ای از کشور پهناور ایران مشغول فعالیت و خدمت رسانی هستند؛ از این رو تشکل آنان در قالب انجمن دانش آموختگان می تواند موجب ارتقای سطح علمی، فنی و مهارتی اعضا شده و هم رونق فعالیت های فرهنگی را در پی داشته باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: از میان  دانش آموختگان سال های ۹۱،۹۲،۹۳ که ثبت نام نمودند  755 نفر و افراد کاندیدا 114 نفر و افرادی که برای مجمع عمومی اعلام حضور کردند 525 نفر می باشند که پیرو اطلاع قبلی و با توجه به زمانبندی برنامه، انتخابات انجمن راس ساعت اعلام شده برگزار شد.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان  با اشاره به این که در مجموعه فعالیت های معاونت دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به دنبال اقدامات تاثیرگذار در آینده نظام تعلیم و تربیت هستیم ادامه داد: با ایجاد انجمن دانش آموختگان نسبت به چالش های موجود و ظرفیت ها و نیازهای اساسی آموزش و پرورش از طریق نومعلمان آگاهی می یابیم و درصدد رفع آنها خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه لفظ فارغ التحصیلی برای دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان مناسب نیست افزود: دانشجویان ما با با گذشت ۴ سال وارد دنیای جدیدی می شوند که نه تنها از علم آموزی فارغ نمی شوند بلکه در نقطه ای قرار می گیرند که آغاز کار است.

وی با بیان اینکه هیچ انسانی مالک حقیقی چیزی نیست به جز عملی که انجام داده و جهدی که نموده است افزود: کسانی که در زندگی سنت نیکویی را پایه گذاری می کنند و می روند مادامی که روی زمین اشخاصی به آن سنت عمل می کنند او نیز در آن شریک است و اینجاست که انجمن دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک سنت حسنه با این شکل جدید و روش نیکو در موضوع خیرات ماندگار خواهد بود، یک ویژگی مطلوب در این حرکت حضور نومعلمانی است که بی وقفه در جهت تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت تلاش خواهند کرد و این انجمن به عنوان مالکیت حقیقی قلمداد می شود.

وی با اشاره به این که خوشبختانه نهادهای تاثیرگذاری در دانشگاه فرهنگیان ایجاد شده است بیان کرد: این انجمن تشکلی غیر سیاسی و صرفا فرهنگی، آموزشی و اجتماعی است و  یک سرمایه  گرانقدر ملی  و نقطه آغاز ینی برای بنیادگذاری معتبرترین نهاد فرهنگی، آموزشی، اجتماعی و  تصمیم گیری، نوآوری و ایده پردازی در ابعاد مختلف است.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از این نشست و اخبار تکمیلی به سایت معاونت دانشجویی مراجعه فرمایید.


نظرات کاربران