در حال بارگذاری ...
حجت الاسلام و المسلمین غیاث در جشن مبعث رسول اکرم(ص):

مهمترین نعمت در زندگی انسان دین است

به مناسبت مبعث پیامبر اعظم حضرت محمد (ص) مراسمی یکشنبه 26 فروردین 97 با حضور کارکنان سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین غیاث ضمن تبریک اعیاد، به اهمیت واژه دین و جایگاه آن در جهان آفرینش پرداخت و افزود: جهان آفرینش مجموعه ای از آفریده های خداوند همراه با نظم و قانون مندی است.

وی با اشاره به آیه 50 سوره طه "قالَ رَبُّنَا الَّذِی أَعْطَى، کُلَّ شَیْءٍ خَلْقَهُ ثُمَّ هَدَى"، گفت: دین، مهمترین نعمت و ارزشمند ترین چیزیست که در اختیار انسان قرار گرفته تا بتواند به حیات خود ادامه دهد.

حجت الاسلام و المسلمین غیاث با بیان اینکه مهمترین نعمت در زندگی انسان دین است گفت: دین مانند نوری است که هویت انسان ها را آشکار می کند،  هویت انسان در دو بخش رفتن به سمت خوبی ها و نرفتن به سمت بدی ها محقق می شود، اگر به معنای واقعی در شعاع دین قرار گیریم، هرگز از رفتن به سوی خوبی ها و دوری از بدی ها باز نخواهیم ایستاد.

وی در ادامه با بیان اینکه دین، حرف های خداوند است که به وسیله پیامبر اسلام برای انسانها و هدایت آنان آورده شده، افزود: دین به ما کمک می کند که انسان بودنمان را باور کنیم.

در پایان جلسه، این استاد اخلاق، با اشاره به اینکه اگر بتوانیم به کمک دین درست بودن را در زندگی خود حاکم کنیم، غلظتِ انسانی ما صد در صد می شود، اظهار کرد: زندگی کردن را هنر ندانیم، درست زندگی کردن را هنر بدانیم.

شایان ذکر است مدیحه سرایی و پخش کلیپ از دیگر برنامه های این مراسم بود.


نظرات کاربران